Ile powinna trwać aplikacja rzęs? – fakty i mity

Coraz częściej spotykam się z opiniami, że im szybciej wykonana aplikacja, tym lepsza. Nie zabieramy dużo czasu klientce, mamy więcej czasu, by przyjąć następne osoby – same plusy. Ale czy tak jest naprawdę? Na pracę profesjonalnej stylistki składa się wiele czynników. Zaczynając od dokładnego oczyszczenia rzęs, a kończąc na wyklejeniu pełnej aplikacji.

 

W tym miejscu warto spojrzeć na fakty. Na górnej powiece naszej klientki może znajdować się od 150 do 250 rzęs naturalnych. Zadaniem stylistki rzęs jest przyklejenie rzęsy syntetycznej do każdej rzęsy naturalnej (z pominięciem oczywiście rzęsek baby, które są dopiero w początkowej fazie wzrostu i mogą być za słabe, by utrzymać rzęsę sztuczną). Taka ilość rzęs determinuje czas, jaki stylistka poświęca na aplikację. Dla doświadczonej osoby będzie to od 2 do 2,5 godziny w zależności od metody. Dla początkującej stylistki czas aplikacji będzie wahał się pomiędzy 3 a 5 godzin. I nie ma się co dziwić, że aplikacja zabiera nam tyle czasu. Najważniejsze są tutaj precyzja, dokładność i zachowanie podstawowych zasad aplikacji takich jak, odstęp i kąt aplikacji.

 

Teraz pojawia się pytanie o zastosowanie tak zwanych “szybkich metod stylizacji”. Gotowe kępki, które już w paletce są “gotowe” do zaaplikowania mogą wydawać się świetnym rozwiązaniem.  Pamiętaj jednak, że tworząc pełną aplikację z przygotowanych już wcześniej kępek ryzykujesz obciążenie rzęs naturalnych. Super szybkie 60-minutowe przedłużanie nie będzie tak dokładne jak może tego oczekiwać klientka. W tak krótkim czasie nie jesteśmy w stanie wykleić całości aplikacji, co będzie powodowało szybszą widoczność braków w rzęsach i konieczność częstszego uzupełniania. Może być to korzystne dla stylistki, ale z pewnością da do myślenia klientce, która korzystając z usług innej stylistki, na łóżku kosmetycznym spędzała więcej czasu, ale efekt również utrzymywał się dłużej.

 

W pełni zgadzam się z opinią, że w stylizacji rzęs najważniejsza powinna być jakość. Nie zapominaj, przepiękne prace obronią się same.

1 comments
35 likes
Prev post: Pochodzenie ma znaczenie – o produktach do przedłużania rzęs

Comments

  • przedluzanierzes

    listopad 9, 2020 at 13:11
    Reply

    W pełni się z Tobą zgadzam, czas nie powinien być wyznacznikiem takiego zabiegu - najważniejsze aby efekt końcowy był zadowalający zarówno dla obu stron.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

nineteen + 5 =