Instagram: Jak robić idealne zdjęcia i zdobywać lajki?

Na pewno nie raz zastanawiałaś się jak tworzyć piękny i spójny Instagramowy feed, którego pozazdrości Ci cała konkurencja. Co ciekawe wcale nie będziesz potrzebowała do tego nieziemskich umiejętności w programach typu Photoshop. Wystarczy tylko dobry aparat w telefonie, prosty program graficzny i spójny content. Doradzę Ci jak zaciekawić użytkownika i zdradzę jakie posty najlepiej się klikają.

 

Dobre oświetlenie

To podstawa! Na szczęście jesteś stylistką rzęs, więc dobre oświetlenie to nieodłączna część Twojej pracy. Ustaw swoją lampę tak, aby minimalizowała cień, który może pojawiać się na twarzy. Niezależnie od tego czy robisz zdjęcie ze zbliżeniem tylko na oko czy całej twarzy, warto zwrócić uwagę na detale. Zwróć uwagę na miejsce wyostrzenia obrazu, większość telefonów posiada opcję, dzięki której możesz dopasować ostrość w danym punkcie. Jak to zrobić? Przytrzymaj docelowe miejsce w którym chcesz, żeby Twój aparat wyostrzył obraz (oko klientki) i zrób zdjęcie. Lepszy efekt zobaczysz od razu!

 

Właściwe ułożenie aparatu

Co to właściwie oznacza? Jeśli chcesz oddać naturalny efekt aplikacji, ustaw aparat na wprost lub po lekkim kątem do oka Twojej klientki. Natomiast, jeśli chcesz oddać dokładność swojej pracy, staraj się umieścić aparat po okiem lub nad górną powieką. Dzięki temu pochwalisz się swoimi umiejętnościami i pokażesz czystość aplikacji. Idealne oko bez sklejek to coś czym warto się chwalić – takich prac nigdy dość!

A może film? No właśnie, zarówno Facebook jak i Instagram zapowiedziały, że większą wagę będą teraz przykładały do treści wideo. Dlaczego na tym nie skorzystać? Jeśli robisz zdjęcie, możesz również nagrać krótki filmik o przeczesywaniu rzęs, myciu  lub podklejaniu aplikacji. Spróbuj, naprawdę warto!

Instagram: Jak robić idealne zdjęcia i zdobywać lajki?

 

Indywidualizm

Co świadczy o tym, że dane zdjęcie jest faktycznie Twoje? Oczywiście to, że znajduje się na Twoim profilu, ale czy to wszystko? Dużo popularnych instagramowych kont stawia na spójny feed. Dzięki temu wszystkie posty pasują do siebie i są estetyczne. Jak możesz ujednolicić swoje posty, by pasowały do siebie? To proste. Stosuj ten sam lekki filtr, logo lub znak wodny.

 

Dobre hashtagi

Hashtagi to bardzo ważna część postu na Instagramie, dzięki nim inni użytkownicy z poza listy obserwujących mogą zobaczyć Twój post. Ważne, żeby hashtagi były na temat i nie były zbyt ogólne. Jeśli chcesz dotrzeć do użytkowników w Polsce ogranicz się do używania jedynie polskich hashtagów. Jak znaleźć popularne tagi? Możesz w tym celu użyć strony Tags Finder https://www.tagsfinder.com/pl-pl/, która pomaga w znalezieniu najlepszych oznaczeń.

 

Regularność postów

Święta zasada mediów społecznościowych – aby zwiększać grono odbiorców, należy wciąż dostarczać im ciekawych treści. Dla branży beauty może to być nawet po 8 postów dziennie! Oczywiście wiem, że żadna z Was nie będzie miała tyle czasu. Najlepiej ustalić sobie jeden post dziennie, szczególnie, że zapewne przyjmujesz każdego dnia po kilka klientek. Zgromadzenie kilku pięknych zdjęć aplikacji nie powinno być problemem. Pamiętaj o tym, że Instagram stawia na regularność, jeśli publikujesz regularnie i nagle przestajesz – odbije się to na Twoim koncie, dlatego bądź konsekwentna w tym co robisz 🙂

 

 

Podobał Ci się mój wpis? Zostaw serduszko i napisz w komentarzu o czym lubisz czytać.

0 comments
27 likes
Prev post: Trzeba walczyć o swoje plany i marzenia – wywiad z Ewą DrabNext post: Noble Lashes w czasie kryzysu

Related posts

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × 3 =