Trzeba walczyć o swoje plany i marzenia – wywiad z Ewą Drab

Ewa Drab to pełna pasji stylistka rzęs, która nie boi się walczyć o swoje. Jest właścicielką Noble Lashes Deutschland, oficjalnego dystrybutora marki Noble Lashes na obszarze Niemiec. Jak sama wspomina jest perfekcjonistką i zawsze daje z siebie 100%. Zapraszam do przeczytania wywiadu i poznania bliżej Ewy Drab.

 

R: Jak zaczęła się Pani przygoda z przedłużaniem rzęs? 

Ewa Drab: Moja przygoda z rzęsami zaczęła się, gdy wyjechałam do Niemiec pod koniec 2012 roku i nie mogłam znaleźć w pobliżu stylistki, która uzupełniłaby moje rzęsy. I wtedy powstał pomysł o tym, aby zająć się przedłużeniem rzęs. Na początku dużo czytałam na ten temat, ponieważ nie chciałam robić czegoś pochopnie. Następnie szukałam firmy, w której mogłabym odbyć szkolenie. Przeszukałam rynek, ponieważ chciałam przeszkolić się w firmie, która tylko i wyłącznie zajmuje się rzęsami i wybrałam Noble Lashes. W kwietniu 2013 roku odbyłam pierwsze szkolenie, w lipcu 2015 zostałam instruktorem, następnie w 2017 dostałam propozycję dystrybucji. Właśnie tak, w przeciągu czterech lat od przyjazdu do Niemiec i momentu, w którym pierwszy raz miałam pęsety w rękach, zostałam właścicielką salonu i sklepu, instruktorem marki Noble Lashes oraz dystrybutorem na terenie Niemiec.

R: Założyła Pani własną, odnoszącą sukcesy firmę za granicą, jaki jest Pani przepis na sukces?  

E.D.: Nie ma jako takiego przepisu ma sukces, ja robię to co pokochałam. Ale nie mogę powiedzieć, że było i jest łatwo, ponieważ trzeba w to włożyć nie tylko serce, ale i ciężką pracę. Jak wiadomo, na początku trzeba troszkę zainwestować, no i oczywiście bariera językowa, ja nie umiałam kompletnie nic po niemiecku. Ale nie można się poddawać, trzeba walczyć o swoje plany i marzenia, stawiać coraz wyżej poprzeczkę, ponieważ rynek się rozwija nie możemy stać w miejscu. Ja robię to co kocham i kieruje się mottem “rozwijaj się nie zwijaj”.

R: Jak udało się Pani zgromadzić bazę klientów zaczynając i nie znając języka?

E.D.: Na samym początku były to oczywiście Polki, gdy założyłam działalność dużo pomogły mi Social Media, głównie Facebook. Jak wiadomo, w każdym kraju czy miejscowości są tworzone grupy i tam zamieszczałam ogłoszenia. Jakiś czas później, kiedy miałam już jakiś zasób słów, zadzwoniła klientka i powiedziała, że jej koleżanka chciałaby przyjść, ale jest Niemką. Pierwszy raz przyszła z nią, ponieważ chciałam sprawdzić czy się dogadamy i czy będę w stanie zadać podstawowe pytania, na które, jako stylistki musimy znać odpowiedź. Nie było łatwo, ale udało się. Pomyślałam – trzeba iść naprzód i zawalczyć o klientki niemieckojęzyczne. I tak do roku po otwarciu działalności miałam już sporą bazę klientek.

 

Trzeba walczyć o swoje plany i marzenia - wywiad z Ewą Drab

R: Czy ma Pani rady dla osób planujących otworzyć własną firmę za granicą?

E.D.: Myślę, że jeżeli dziewczyny robią to co lubią robić, to musi się udać. Najważniejsze, aby robić to dla siebie, nie dla innych lub “bo inni to robią”, bo w tym momencie to się nie uda. Każdy ma inny charakter i predyspozycje do czegoś innego. Do prowadzenia własnej firmy potrzeba mocnego charakteru, samodyscypliny i umiejętności oceniania szansy na zrealizowane planów.

R: Większość Pani klientek to Polki czy Niemki?

E.D.: W moim wypadku około 30% to Polki, reszta to może nie same Niemki, ale klientki niemieckojęzyczne, tak się stało bez mojej ingerencji, wyboru. Zdziwi się Pani na pewno dlaczego? Już wyjaśniam, wydaje mi się, że Niemki zadowolone z usługi w szybszym tempie przekazywały sobie informacje i polecały moje usługi. Nie zdawałam sobie sprawy z tej sytuacji, do momentu aż doszło do sytuacji, że nie miałam wolnego terminu dla nowej klientki, w tym momencie przejrzałam wszystkie karty klientek. I tak od dwóch lat mam stałą bazę klientek, a większość z nich jest ze mną od samego początku. Sporadycznie wezmę nową, “okolicznościową klientkę” która ma np. ślub i chce mieć koniecznie rzęsy wykonane u mnie.

R: Co lubi Pani w swojej pracy?

E.D.: Możliwości rozwoju i kontakt z ludźmi. Uwielbiam przebywać, rozmawiać  i współpracować z ludźmi. Musimy pamiętać, że każdy człowiek postawiony na naszej drodze wniesie coś w nasze życie. Ja mam bardzo fajne klientki i współpracuje z osobami, z którymi wymieniam się doświadczeniami, wspieramy się i słuchamy nawzajem, mam na myśli tu też cały team Noble Lashes.

R: Co sprawia Pani trudności w swojej pracy?

E.D.: Mój perfekcjonizm, jeżeli coś robię, to na 100%, dlatego często spędza mi to sen z powiek. Lubię jak wszystko toczy się tak jak sobie to zaplanowałam, a wiadomo, że czasami jest pod górkę.

R: Jakie są Pani najbliższe plany? Czy możemy spodziewać się czegoś nowego?

E.D.: Plany oczywiście mam, jestem osobą, która nie stoi w miejscu. Zaplanowane mam dwa projekty na najbliższe dwa lata i dołożę wszelkich starań, aby je zrealizować. Na dzień dzisiejszy to moja tajemnica, ale na pewno będzie można o nich usłyszeć.

Trzeba walczyć o swoje plany i marzenia - wywiad z Ewą Drab

R: Co Panią zaskoczyło w prowadzeniu własnego biznesu?

E.D.: Trudność. Wiedziałam, że nie będzie łatwo, ale nie wiedziałam, że będzie aż tak trudno. Łatwo jest wejść na górę, ale trudno się tam utrzymać. Nie możemy zwolnić, rynek i klientki na to nie pozwalają. Nic nie stoi w miejscu, świat, technika, metody, produkty, wszystko idzie do przodu.

R: Czy nosi Pani na co dzień przedłużone rzęsy? Jeśli tak, jaka metoda jest Pani ulubioną?

E.D.: Oczywiście, że tak, nie wyobrażam sobie ich nie mieć. Kobiety lubią podkreślać spojrzenie, a to najlepszy sposób. Ja jestem zwolenniczką stylizacji wyglądających naturalnie, czyli metodą 1:1, przy większych okazjach 2-3D.

R: W jakim kierunku Pani zdaniem zmierza branża przedłużania rzęs? Czego możemy spodziewać się w kolejnym sezonie?

E.D.: Chciałbym, abyśmy szli w stronę naturalności, czyli delikatne aplikacje. Dużym poparciem zaczynają cieszyć się brązy, pojawił się nowy i zarówno ciekawie wyglądający skręt M i L.

Zapraszam do obserwowania Ewy Drab oraz Noble Lashes Deutschland!

Facebook salonu Perfect Beauty

Facebook Noble Lashes Deutschland

Profile na Instagramie:

Ewa Drab

Salon Perfect Beauty

Noble Lashes Deutschland

0 comments
75 likes
Prev post: Nigdy nie przestawaj się uczyć – wywiad z Moniką GrzelakNext post: Instagram: Jak robić idealne zdjęcia i zdobywać lajki?

Related posts

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

fifteen + three =